ТЕРОРИСТИ ІДІЛ ПІДІРВАЛИ ТРІУМФАЛЬНУ АРКУ В ПАЛЬМІРІ. Фото

Бойовики радикального угруповання "Ісламська держава" підірвали Тріумфальну арку в контрольованому ними місті Пальміра (провінція Хомс).

Про це повідомив глава сирійського управління зі збереження пам'яток старовини Маамун Абдулкарім, передає Reuters.

Монументу часів римського правління було близько двох тисяч років.

"Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ) захопила Пальміру, стародавні руїни якої - один з шести об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сирії, у травні 2015 року.

 Тріумфальна арка в Пальмірі

Місто було розташоване у пальмовій оазі (арамейська назва Тадмор - "місто пальм") в пустелі на караванному шляху. Відоме з ІІ тисячоліття до нашої ери. В ІІ сторіччі нашої ери захоплена Римом, у ІІІ cторіччі отримала статус колонії (міського поселення громадян Риму).

Збудований у часи Римської імперії архітектурний комплекс Пальміри називали перлиною в колекції Світової спадщини в Сирії. Тріумфальна арка була одним із найкраще збережених об'єктів комплексу, ставши одним із символів пізньоантичної архітектури.

Радянський підручник "Історія стародавнього світу"

Перед тим як залишити місто, сирійська армія евакуювала більшу частину його жителів і найбільш цінні історичні реліквії центрального музею Пальміри.

Місяць тому бойовики влаштували потужний вибух в головному храмі святилища бога Бела, який вважався головною історичною пам'яткою комплексу, що збереглася практично в первозданному вигляді.

Підірваний храм Баала. Фото: The Guardian

Також вони підірвали розташований неподалік храм Баала (Баалшаміна), споруджений у другому столітті нашої ери.

УП

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.