ЛИСТУВАННЯ МАРКСА Й ЕНГЕЛЬСА ОЦИФРОВАНE І ДОСТУПНЕ ОНЛАЙН

Листування між філософами-економістами XIX сторіччя Карлом Марксом та Фрідріхом Енгельсом відтепер можна подивитися онлайн.

Про це повідомляє Міжнародний інститут соціальної історії.

Каталог оцифрованих оригінальних листів оприлюднено на сайті інституту. Доступ вільний і відкритий для всіх користувачів.

"Цей відомий архів... є одним із найбільш упливових писемних артефактів у світовій історії і досі відіграє значну роль в переосмисленні капіталізму, праці, економічних криз та революцій", - зазначають упорядники.

В інституті додають, що почерк Маркса є досить дрібним і нерозбірливим.

Листування Маркса та Енгельса зберігалося в Амстердамі з 1938 року. Оцифрування виявилося тривалою і копіткою роботою, результати якої будуть зберігатися в цифровому сховищі.

Нагадаємо, у червні 2013 року рукопис "Маніфесту комуністичної партії" (1848 рік) та перше видання "Капіталу" (1867) Карла Маркса потрапили до переліку світової документальної спадщини ЮНЕСКО.

Дивіться також:

Український марксизм. Короткий нарис

У Берліні хочуть прибрати пам'ятник Марксу та Енгельсу. ФОТО

Британська бібліотека оцифровує класичну літературу. СКАНИ

12 млн історичних зображень викладають онлайн. СКАНИ

На Сумщині відновили пам'ятник Марксу. ФОТО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.