Шанувальники УПА на Житомирщині повалили Леніна. ФОТО

В селі Сушки (Коростенський район Житомирщини) акція з ушанування пам’яті героїв останнього бою УПА в регіоні завершилася поваленням пам'ятника Леніну.

Про це повідомляє УНІАН.

Після мітингу учасники заходу пішли до встановленого у селі пам'ятника Володимиру Леніну. Під крики "Ганьба!" пам'ятник обв'язали мотузкою, повалили на землю, а потім розтрощили.

 

Активісти партії "Свобода" після цього розповіли журналістам, що таким чином продовжили розпочату раніше акцію зі знесення пам'ятників Леніну на Житомирщині.

 

Під час знесення пам'ятника пролунало твердження, що "Ленін відійшов у минуле, пам'ятникам вождю комуністичної епохи - не місце в Україні".

В селі Сушки вшановували пам’ять героїв останнього бою Української повстанської армії на Житомирщині. Делегації з різних районів з’їхалися на місце, де 8 липня 1955 року відбувся останній бій збройних формувань УПА, що діяли на території області.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку та провели мітинг. Участь в урочистому мітингу взяли представники обласної влади та Коростенського району, громадські активісти, місцеві жителі - загалом близько 100 осіб.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.