ПОРОШЕНКО ПРИСВОЇВ ГЕРОЯ ТРЬОМ ВІЙСЬКОВИМ. Додані прізвища

Президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння звання Герой України трьом особам.

Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив в.о. міністра оборони України Михайло Коваль, повідомляє УП.

"Сьогодні вночі президент підписав указ: три Герої України і 90 нагороджено орденами", - сказав Коваль.

"Серед них - генерал-майор Сергій Кульчицький. На жаль, загинув", - додав глава Міноборони.

Також на офіційному сайті президента повідомляється, що звання Героя України присвоєне підполковнику Костянтину Могилку і полковнику Тарасу Сенюку,

Всім трьом звання присвоєні посмертно і з врученням ордену "Золота Зірка" (вручається за мужність, на відміну від ордену Держави, яким нагороджуються Герої із трудовими досягненнями),

Як відомо, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії Сергій Кульчицький загинув 29 травня 2014 року під Слов'янськом, коли терористи із російської зброї збили український гелікоптер, який перевозив військових для ротації. В результаті події загинуло 12 чоловік – шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи екіпаж гелікоптеру, та шість – представників спецпідрозділу МВС України.

Командир 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Тарас Сенюк загинув 3 червня 2014 року у черговому бою з терористами під Слов'янськом. Як завжди, комбат був у перших лавах свого підрозділу.

Капітан екіпажу військового літака-розвідника АН-30 Костянтин Могилко загинув 6 червня 2014 року під час виконання бойового завдання над Слов'янськом. Терористи підбили літак із російського ПЗРК, капітан наказав екіпажу стрибати з парашутами, а сам до останнього залишався за штурвалом, відводячи палаючу машину від житлових кварталів.

Дивіться також:

Герої України - хто вони? ІНФОГРАФІКА

Статистика по Героях станом на грудень 2013 року

Янукович дав Героя Ступці і ще шістьом громадянам

У кого ще можна відібрати Героя, як у Бандери?

Всі матеріали за темою "Герої України"

Всі матеріали за темою "Нагороди"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.