АНОНС: презентація автобіографії третього президента

На "Книжковому Арсеналі" презентують автобіографічну книгу третього президента України Віктора Ющенка "Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті".

"Недержавні таємниці" — про приватні сторінки біографії: про кохання і кар’єрні повороти, життя і смерть найдорожчих людей.

Чому бандити не сидять у тюрмах? Чому президент Ющенко відмовився повертати у дію Конституцію 1996 року? Чи планувався державний переворот у вересні 2005 року? Що зруйнувало таємний союз БЮТ та Партії регіонів улітку 2009 року?

Чому насправді розпалася помаранчева команда? Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто і чому отруїв опозиційного кандидата в президенти у вересні 2004 року? Як подолати найбільшу в історії повоєнної Європи гіперінфляцію?

Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете у книзі.

Час і місце заходу: субота, 12 квітня 2014 року о 12:00. Київ, Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12).

 

"60 років з тисячолітньої української історії мені вдалося спостерігати з різних позицій: з точки зору малого хлопця-підпаска сільської череди, звичайного тернопільського студента, радянського прикордонника, голови Національного банку, прем’єр-міністра та Президента незалежної Української держави, - зазначає Віктор Ющенко у передмові.

Фрагменти книжки Віктора Ющенка читайте у матеріалі: "Розмови із Путіним про українську ідентичність, Голодомор та взаємне примирення"

Книжка Віктора Ющенка "Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті" вийшла у видавництві "Фоліо". Літературний запис і упорядкування здійснив постійний автор "Історичної правди" Олександр Зінченко. 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.