Спецпроект

Кубинський Національний музей відзначає своє сторіччя

Святкування триватиме протягом усього грудня.

Про це пише travel.ru.

Вже відкрився  проект " Щоб ​​зламати стіни" ( Para quebrar los muros), в якому поєднане  мистецтво сучасних художників та картини кубинських митців ХІХ ст. Наступного тижня в музеї представлять цифровий "Словник художників Куби " ( Diccionario de Artistas Plásticos de Cuba ), складений фахівцем Антоніо Родрігесом ( Antonio Rodríguez ). 28 грудня відкриється виставка фотографа Еліо Міньельо ( Elio Miniello ), із світлинами  концертів, що відбулися в театрі при музеї MNBA . Крім цього, на відвідувачів чекають концерти джазової та електроакустичної музики, а також дитячі вистави за участю клоунів.

Кубинський Національний музей витончених мистецтв ( Museo Nacional de Bellas Artes, MNBA ) знаходиться в центрі Гавани. У його колекції – найкращі зразки кубинського живопису XVIII–XX століть.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.