Спецпроект

У США відкриють музей пам'яті Джона Кеннеді в будинку його вбивці

У США відбулося відкриття нового музею, який являє собою приміський будинок, в якому вбивця Джона Кеннеді, Лі Харві Освальд, провів ніч перед вбивством. Дата відкриття нової пам'ятки США була приурочена до наближається 50-річчя з дня загибелі президента Кеннеді.

Про це пише tourprom.ru.

У будинку, що належав Майклу і Рут Пейн і знаходиться в одному з районів міста Ірвінг, Освальд зберігав гвинтівку, з якої і здійснив кривавий злочин. Трагічна історія почала привертати увагу цікавих і тому в 2009 році муніципальна влада міста Ірвінг викупила будівлю, після чого надала йому вигляду 1963 року.

Кевін Кендра, координатор проекту та начальник міського архіву Ірвінга заявив американській пресі: "Ми намагаємося розповісти людську сторону цієї історії. Драматична історія вбивства президента наповнена величезною кількістю символів, однак, крім самого вбивці, в будинку були присутні дві домогосподарки, які жили повсякденним життям і піклувалися про своїх дітей, в той час, як відбувалися історичні події".

Вбивство тридцять п'ятого президента США Джона Кеннеді було скоєно в п'ятницю 22 листопада 1963 в Далласі. Кеннеді був смертельно поранений пострілом з гвинтівки, коли він разом зі своєю дружиною Жаклін їхав у президентському кортежі по Елм- Стріт. У ході розслідування вбивства спеціально створена комісія прийшла до висновку, що вбивство було скоєно злочинцем-одинаком Лі Харві Освальдом.

Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР