Спецпроект

Бляшані "квитки" до музею Метрополітан стануть раритетом

Адміністрація музею Метрополітан в Нью-Йорку прийняла рішення відмовитися від знаменитих бляшаних "ґудзиків" - круглих кольорових значків, які кріпляться до одягу відвідувачів і замінюють вхідні квитки.

Про це пише travel.ru.

Бляшані значки з буквою "М" з'явилися в 1971 році і прослужили музею 42 роки. Всього існували "ґудзики" 16 кольорів; зібравши всі, можна було потрапити до музею безкоштовно. Їх дизайн був багаторазово використаний в сувенірній продукції Метрополітану, а в колекції музею є сукня із значків.

Метрополітан відмовляється від свого фірмового знака через нерентабельність: з роками метал подорожчав, а кількість виробників, які могли змагатися між собою за право робити "ґудзики", знизилося. Музей замовляв партії по 1,6 мільйона значків чотири рази на рік; за останні роки вартість одного "ґудзика" зросла з 2 до 3 центів. Нові паперові квитки, які з'являться з 1 липня, будуть значно дешевше і екологічніше.

Система оплати вхідних квитків в музей Метрополітен нестандартна: біля кас висить оголошення про те, що вхід коштує $ 25, однак нижче - приписка: це рекомендована ціна. Насправді відвідувачі платять за квиток стільки, скільки вважають за потрібне.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.