Спецпроект

Виставку-дослідження несмаку відкрили у Гамбурзі. ФОТО

У Гамбурзькому музеї мистецтва і ремесел відкрили виставку "Підступні речі: Енциклопедія несмаку", яка раніше експонувалася в берлінському Музеї речей.

Про це пише prostir.museum.

В основі проекту лежить класифікація німецького історика мистецтва Густава Пацаурека. У 1909 році, будучи директором штутгартского Музею прикладних мистецтв, він відкрив "Відділ помилок смаку", в якому представив власне зібрання злочинів проти гарного смаку, що складалося з 900 експонатів.

Майже 60 з них увійшли до нинішьої виставки, яку куратори доповнили сучасними предметами, ускладнивши і розширивши класифікацію Пацаурека.

Так, наприклад, тарілка початку століття із зображенням маршала Гінденбурга і настільний годинник з фігурками козлів потрапляють у рубрику "Мисливський і патріотичний кітч", а сучасний внесок у колекцію складають настінний годинник з портретом Саддама Хусейна, кеди із зображенням Барака Обами, сільничка у вигляді персонажа картини Мунка "Крик" та інші.

Експонати виставки несмаку

Виставку, яка триватиме до 15 вересня, супроводжує інтерактивний атракціон: кожен прибічник гарного смаку може прийти до музею із подібним "шедевром" і викинути його в символічну урну.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР