Спецпроект

Музей Американської кіноакадемії розробляє автор Центру Помпіду. ФОТО

До 2017 в Лос-Анджелесі з'явиться Музей Американської академії кіномистецтва. Новий Музей буде створений на базі вже існуючої забудови 30-х під назвою May Company building, що розташована на бульварі Wilshire.

Про це пише afisha.bigmir.net.

Проект розробив володар Прітцкерівської премії 1998 Ренцо Піано і архітектор Золтан Палі. На площі 27 тисяч квадратних метрів будуть розміщуватися виставкові простори, кінотеатри, навчальні центри. Планується, що в колекції музею будуть представлені роботи Лауреатів та номінантів Премії Оскар, більше 140 000 фільмів, 10 млн фотографій, 42000 оригінальних афіш, 10 000 робочих ескізів, реквізит, костюми, обладнання та технічні інновації і все, що здатне охарактеризувати історію розвитку кіноіндустрії.

Проект Ренцо Піано

Ренцо Піано - італійський архітектор, який разом з Річардом Роджерсом створив стиль хай-тек. Центральний його твір - Центр Помпіду в Парижі. У 80-х розробляв масштабні проекти реконструкції промислових зон Парижа, Мілана і Туріну. Спроектував Культурний центр імені Жан-Марі Тжібау в Нумеа (Нова Каледонія). Очолював проектування міжнародного аеропорту Кансай в Осаці (1994) і гігантського Музичного парку в Римі (2002), в 1997 р. спорудив будинок для амстердамського музею NEMO. У 1995 р. був удостоєний Імператорської премії, три роки потому Прітцкерівської премії.

Продюсер і мільярдер Девід Геффен вже перерахував 25 мільйони доларів на створення установи.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.