Спецпроект

В Мангеймі відкриється найбільший у Німеччині музей воскових фігур

Близько 350 експонатів складає колекція нового німецького музею воскових фігур, який відкриється в травні в Мангеймі. Це найбільше подібне зібрання в Німеччині.

Про це пише dw.de.

До цих пір першість серед музеїв воскових фігур у ФРН зберігалося за гамбурзьким "Паноктікумом" (Panoptikum), що нараховує понад 120 об'єктів.

Відвідувачі музею в Мангеймі зможуть побачити відтворені у натуральну величину фігури відомих діячів політики, культури, мистецтва, шоу-бізнесу. Серед них німецька актриса і співачка Хільдегард Кнеф (Hildegard Knef), принцеса Діана і інші члени британської королівської родини, перший канцлер ФРН Конрад Аденауер (Konrad Adenauer), "канцлер єдності" Гельмут Коль (Helmut Kohl), перший президент колишнього СРСР Михайло Горбачов, папа римський Пій X.

Крім двійників "героїв нашого часу", в експозиції також представлена ​​багатюща колекція медичних муляжів, виготовлених в XIX столітті. Ці зроблені з воску частини людського тіла застосовувалися для навчання студентів медичних навчальних закладів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.