Спецпроект

В Мангеймі відкриється найбільший у Німеччині музей воскових фігур

Близько 350 експонатів складає колекція нового німецького музею воскових фігур, який відкриється в травні в Мангеймі. Це найбільше подібне зібрання в Німеччині.

Про це пише dw.de.

До цих пір першість серед музеїв воскових фігур у ФРН зберігалося за гамбурзьким "Паноктікумом" (Panoptikum), що нараховує понад 120 об'єктів.

Відвідувачі музею в Мангеймі зможуть побачити відтворені у натуральну величину фігури відомих діячів політики, культури, мистецтва, шоу-бізнесу. Серед них німецька актриса і співачка Хільдегард Кнеф (Hildegard Knef), принцеса Діана і інші члени британської королівської родини, перший канцлер ФРН Конрад Аденауер (Konrad Adenauer), "канцлер єдності" Гельмут Коль (Helmut Kohl), перший президент колишнього СРСР Михайло Горбачов, папа римський Пій X.

Крім двійників "героїв нашого часу", в експозиції також представлена ​​багатюща колекція медичних муляжів, виготовлених в XIX столітті. Ці зроблені з воску частини людського тіла застосовувалися для навчання студентів медичних навчальних закладів.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.