Спецпроект

Мюнхенський музей вперше приймає виставку Rolls-Royce. ФОТО

У мюнхенському музеї BMW відбулося офіційне відкриття першої в його історії виставки, присвяченої компанії Rolls-Royce Motor Cars.

Про це пише autocentre.ua.

Ця виставка під назвою "Прагнення до досконалості" знаменує 10-річний ювілей відродження марки Rolls-Royce. Її відкриття збігається і з іншого дуже важливою для легендарного бренду датою - 150-річчям від дня народження сера Генрі Ройса.

Організована в хронологічному порядку експозиція в яскравих деталях розкриває історію провідного світового виробника автомобілів класу "ультралюкс" - від зустрічі засновників компанії сера Генрі Ройса та Чарльза Стюарта Роллса в 1904 р. до наших днів.

Експонат виставки

Під експозицію відведено понад 1000 м2. Серед експонатів виставки - 15 справжніх автомобілів Rolls-Royce, створених у період з 1907 по 2012 р. Один з них - знаменитий Rolls-Royce 10EX, який побачив світ у 1926 р. Цей автомобіль став епохальною подією у світовій історії експериментальних автомобілів. Його конструктором і пілотом-випробувачем був сам сер Генрі Ройс.

Поруч з історичними автомобілями розташувалися стенди та вітрини, присвячені таким темам, як дизайн і збірка кузова, ручна обробка, ексклюзивне персоналізоване оформлення, інженерні рішення і рекламні матеріали. Відвідувачі зможуть також вивчити метаморфози культових елементів фірмового стилю - легендарній статуетки Spirit of Ecstacy, що прикрашає капот автомобілів Rolls-Royce, і грат радіатора Pantheon.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.