Спецпроект

Мюнхенський музей вперше приймає виставку Rolls-Royce. ФОТО

У мюнхенському музеї BMW відбулося офіційне відкриття першої в його історії виставки, присвяченої компанії Rolls-Royce Motor Cars.

Про це пише autocentre.ua.

Ця виставка під назвою "Прагнення до досконалості" знаменує 10-річний ювілей відродження марки Rolls-Royce. Її відкриття збігається і з іншого дуже важливою для легендарного бренду датою - 150-річчям від дня народження сера Генрі Ройса.

Організована в хронологічному порядку експозиція в яскравих деталях розкриває історію провідного світового виробника автомобілів класу "ультралюкс" - від зустрічі засновників компанії сера Генрі Ройса та Чарльза Стюарта Роллса в 1904 р. до наших днів.

Експонат виставки

Під експозицію відведено понад 1000 м2. Серед експонатів виставки - 15 справжніх автомобілів Rolls-Royce, створених у період з 1907 по 2012 р. Один з них - знаменитий Rolls-Royce 10EX, який побачив світ у 1926 р. Цей автомобіль став епохальною подією у світовій історії експериментальних автомобілів. Його конструктором і пілотом-випробувачем був сам сер Генрі Ройс.

Поруч з історичними автомобілями розташувалися стенди та вітрини, присвячені таким темам, як дизайн і збірка кузова, ручна обробка, ексклюзивне персоналізоване оформлення, інженерні рішення і рекламні матеріали. Відвідувачі зможуть також вивчити метаморфози культових елементів фірмового стилю - легендарній статуетки Spirit of Ecstacy, що прикрашає капот автомобілів Rolls-Royce, і грат радіатора Pantheon.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.