Спецпроект

Німецький національний музей покаже Нюрнберг очима Вагнера

У Німецькому національному музеї (Germanisches Nationalmuseum) в Нюрнберзі 21 лютого відкривається виставка, присвячена великому німецькому композитору і теоретику мистецтва Ріхарда Вагнера.

Про це пише dw.de.

У числі експонатів - 400-сторінкова оригінальна рукописна партитура вагнерівської опери "Нюрнберзькі мейстерзінгери", яка вважається однією з вершин творчості композитора.
контекст.

Основна відмінність експозиції полягає в тому, що вона відображає образ романтизованого в "Нюрнберзькі мейстерзінгери" міста Нюрнберга. Як зауважив в інтерв'ю журналістам директор музею Ульріх Гроссман, організатори виставки хочуть протиставити цьому романтичному образу істинний портрет Нюрнберга XIX століття - міста з розвинутою промисловістю.

 

Виставка "Вагнер - Нюрнберг - мейстерзінгери. Ріхард Вагнер і істинний Нюрнберг його часу" ("Wagner - Nürnberg - Meistersinger. Richard Wagner und das reale Nürnberg seiner Zeit") проводиться з нагоди двох дат, які відзначаються в нинішньому році  - 200-річчя з дня народження і 130-річчя з дня смерті Ріхарда Вагнера.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.