Угорському "нацисту №1" висунуто звинувачення

В Угорщині висунули звинувачення 97-річному Ласло Чатарі, який вважається одним з організаторів депортації тисяч євреїв у концтабір Освенцим та начальником поліції в єврейському гетто в місті Кошице в 1944 році.

Про це повідомляє jewich news one.

Чатарі було заарештовано 18 липня. Тепер угорська влада звинуватила Чатарі в скоєнні військових злочинів та вбивстві євреїв в нацистських концтаборах. Ймовірно, що злочинця засудять до довічного ув’язнення.

Експерти вважають, що в зв’язку з віком Чатарі, поліція прискорить хід справи.

"Ласло Чатарі зараз 97 років, тому сторона обвинувачення повинна діяти швидко, - зазначив експерт із міжнародного кримінального права Адам Геллерт. - Проте хід справи часто може уповільнюватися міжнародним тиском на владу Угорщини, що ми можемо спостерігати в даному випадку".

Чатарі не визнає себе винним та стверджує, що він був лише посередником між угорцями та німцями, оскільки вільно володів німецькою мовою.

За даними центру Симона Візенталя, Чатарі причетний до убивств 16 тисяч угорських євреїв під час Другої світової війни, яких відправляли на смерть до концтабору Аушвіц (Освенцим).

Коли було визначено адресу злочинця, під його вікнами зібралися групи євреїв, які викрикували антинацистські гасла та фразу "Євреї не забудуть".

Наразі Чатарі перебуває під домашнім арештом. Суд над угорцем, який ще не так давно вважався одним з найбільш розшукуваних нацистських злочинців, може тривати кілька місяців. Чатарі знайшли британські журналісти, угорська влада спершу самоусунулася від цієї справи.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.