Апеляція залишила вирок за знищення бюста Сталіна в силі

Апеляційний суд Запорізької області залишив в силі вирок суду першої інстанції членів "Тризуба", засуджених за обезголовлення погруддя Йосипу Сталіну в Запоріжжі.

Про це повідомили в прокуратурі Запорізької області, передає "Інтерфакс-Україна".

14 червня Апеляційний суд Запорізької області розглянув справу "тризубівців", засуджених за псування майна Запорізького обласного комітету Компартії.

Суд не знайшов у скаргах засуджених та їх адвокатів підстав для зміни вироку в частині кваліфікації дій та міри покарання.

"Суд відхилив вимогу захисту про визнання засуджених по даній кримінальній справі невинними", - заявив старший прокурор прокуратури Запорізької області Андрій Кметь.

У той же час, регіональний Апеляційний суд "зменшив суму матеріального збитку, понесеного обласним комітетом КПУ на 3,2 тисячі гривень, і зобов'язав "тризубівців" відшкодувати запорізьким комуністам 106,63 тисячі гривень".

Як зазначили адвокати підсудних, суд вирахував з матеріального збитку вартість 100 кг силуміну, з якого був виготовлений пам'ятник генералісимусу.

Як розповів глава Запорізької облорганізації "ВО "Свобода" Віталій Подлобніков, "засуджені тризубівці не збираються платити комуністам за Сталіна і налаштовані подавати позов до Європейського суду".

"Цікаво, що сьогодні Апеляційний суд Запорізької області таки визнав пам'ятник Сталіну незаконним, проте жодних наслідків, жодних покарань для обкому КПУ - господаря скандального монумента, це рішення не принесло. Засуджені націонал-патріоти налаштовані "воювати" за справедливість і далі" - заявив він.

Нагадаємо, що засуджені у грудні 2011 року до кількох років ув'язнення за спилювання голови погруддю Сталіна члени ВО "Тризуб" повинні будуть компенсувати КПУ всі витрати, пов'язані зі створенням пам'ятника – 110 тисяч гривень.

Запорізькі комуністи оголосили, що на компенсовані гроші вони встановять іще одне погруддя Сталіна - в Луцьку.

17 листопада 2011 року департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради визнав відновлений пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у скляній вітрині в стіні облкомітету КПУ, елементом декоративного оформлення інтер'єру.

Перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.