Митники вилучили польські і французькі військові ордени (ФОТО)

Співробітники митного поста "Сімферополь-аеропорт" припинили спробу незаконного переміщення громадянином США іноземних орденів.

Про це повідомляє прес-центр Держмитслужби.

У міжнародному аеропорту "Сімферополь" при оформленні несупроводжуваного багажу громадянина США виявлені і вилучені три ордени: польський "Срібний хрест Слави" та 2 французьких "Перша світова війна" кінця XIX - початку XX століть.

Іноземцем не вказано ці унікальні речі в митній декларації - ба більше, навіть не заявлено про них усно при отриманні багажу, що є порушенням митного законодавства України.

 Фото Держмитслужби

Завдяки пильності інспекторів митниці і за допомогою рентген-апарата, старовинні нагороди вдалося виявити в валізі серед особистих речей.

Дозвільних документів на ордена, що можуть бути культурними цінностями, громадянином не надано. Він лише повідомив, що мав намір подарувати їх другу, який мешкає в Криму.

Інший ракурс

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 340 митного кодексу України. Ордени вилучено та направлено на експертизу, яка встановить культурну та історичну цінність предметів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.