В Єгипті 10 людей загинули, намагаючись відкопати стародавні скарби

В невеликому населеному пункті Араб аль-Манасра в центральній частині Єгипту десять людей були поховані заживо під землею, намагаючись зробити нелегальний підкоп і дістати стародавні скарби.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на "Франс Прес".

Десять осіб, серед них чотири брати, намагалися через тунель потрапити під один із будинків у селі Араб аль-Манасра, де, за їхніми відомостями, знаходилися скарби. Однак стіни тунелю не витримали, й викрадачів завалило землею.

"Ми повинні проводити роботу на багатьох рівнях, щоб покласти край цим способам швидкого збагачення, коли люди копають заради ілюзії", - повідомив глава департаменту античних цінностей Луксора Мансур Борейк.

Жага швидкої наживи спонукає багатьох єгиптян займатися нелегальними археологічними розкопками, особливо в районах, де в землі заховано безліч цінних старожитностей - Луксорі, Асуані і Каїрі.

Як відомо, у січні 2010 року мародери використали масові заворушення в Каїрі та інших містах, щоб розграбувати музеї та археологічні сховища з артефактами Стародавнього Єгипту.

Читайте на ІП про інші новини кримінального світу "чорної археології".

Про випадки віднайдення скарбів читайте за тегом "скарби".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.