На Одещині Леніна розмалювали гаслом "Смерть донецьким окупантам" (ФОТО)

Сьогодні вночі невідомі обписали пам'ятник Володимиру Леніну в Ізмаїлі гаслами "Смерть донецьким окупантам" і "Люди, прокиньтеся".

Про це повідомляє "Думская.net".

Злочинці підписалися на постаменті статуї лідера більшовицької партії Російської імперії і засновника СРСР Володимира Леніна - "кличківці".

Керівник обласної організації партії "УДАР" Сергій Рахубенко заявив, що розцінює це як провокацію щодо його партії.

"Звичайно, я сподіваюся, що мало місце звичайне хуліганство, що це не інші політичні сили настільки опустилися, - сказав він. - Ми звернулися до міськрайонного відділу міліції і до куратора Ізмаїла від СБУ з проханням вжити всіх заходів для встановлення осіб та затримання зловмисників".

Витирати напис почали зі слова "Донецьким". Фото: Ігор Бутров, "Думская"

Правоохоронці кваліфікували подію як адміністративне правопорушення. Зараз працівники ізмаїльських комунальних служб намагаються очистити пам'ятник.

Нагадаємо, у травні 2011 року в Чернігові знищили бюст Леніна, написавши на постаменті "Янукович".

Про інші випадки пошкодження пам'ятників читайте на ІП за тегом "вандалізм".

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.