У НІМЕЧЧИНІ ВПЕРШЕ ПІСЛЯ 1945-го ПРОДАВАТИМУТЬ "МАЙН КАМПФ"

Уривки зі знаменитої книги Гітлера наприкінці січня з'являться в газетних кіосках Німеччини в рамках проекту "Свідчать газети".

Про це повідомляє ТСН.

Вперше після Другої світової війни на прилавках в Німеччині з'являться уривки з відомого творіння Адольфа Гітлера "Моя боротьба" (Mein Kampf).

Надрукувати книгу збирається британський видавець Пітер МакГі в рамках проекту "Свідчать газети". Зокрема, заплановано випуск трьох брошур накладом 100 тисяч примірників. Вони будуть присвячені біографії Гітлера, а також пропаганді та ідеології нацизму.

На лівій сторінці брошури буде надрукований оригінальний текст (взятий із нацистських газет), а на правій - коментар до нього. Брошури поширюватимуться в газетних кіосках.

Ідею підтримав президент Центральної ради євреїв Німеччини Дітер Грауманн. Зі свого боку, Міністерство фінансів Баварії, якому до 2015 року належать авторські права на Mein Kampf, вже оголосило, що збирається юридично виступити проти проекту.

Британський видавець виходить з того, що законодавство не забороняє цитувати історичні документи і що, таким чином, проект "Свідчать газети" нічиї авторські права не порушує.

Офіційний представник видавця Александер Люко розповів, що в разі, якщо продажі будуть успішними, випуск таких брошур може бути продовжено. При цьому він визнав, що "зміст текстів, здебільшого, дійсно викликає огиду".

У грудні 2011 року в Британії продавали "Майн Кампф" із наліпкою "Найкращий подарунок на Різдво".

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.