За відрізану голову Сталіна хочуть дати три роки

Прокуратура зажадала засудити представників організації "Тризуб", які обезголовили запорізький пам'ятник Йосипу Сталіну, на термін від 2 до 3 років умовно.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" після засідання у Жовтневому районному суді.

Дев'ятьох "тризубівців", які обезголовили власність Запорізького обласного комітету КПУ - пам'ятник Сталіну, державне звинувачення зажадало засудити умовно.
   
Держзвинувачення запропонувало суду "визнати винними і засудити Романа Хмару, Василя Абрамова, Олексія зануду, Юрія Пономаренка, Віталія Вішнюка, Пилипа Тарана до 3 років позбавлення волі на випробувальний терміном, а також Анатолія Онуфрійчука, Василя Лабайчука і Едуарда Андрющенко - до 2 років позбавлення волі з випробувальним терміном".

Прокуратура також зажадала "цивільний позов Запорізької обласної організації Компартії України задовольнити частково і стягнути з підсудних 109 тисяч 828 гривень в рахунок відшкодування матеріального збитку".

Сторона захисту заявила, що не згодна з вимогами державного обвинувачення, оскільки вважає, що "звинувачення прокуратури не базується на законі" і "дії підсудних мали ідеологічне значення".

Адвокати зазначили, що "звинувачення вимагає строків навіть для двох підсудних, які не брали безпосередньої участі в спиленяя сталінської голови: один знімав процес на відеокамеру, інший - показав націонал-патріотам місце знаходження пам'ятника".

Як зазначив на судовому засіданні адвокат підсудного Олексія Зануди Володимир Санжаревський, "будь-який вирок суду підсудні будуть оскаржувати в інстанціях аж до Європейського суду, якщо не знайдуть захисту в судах України".

"Я думаю, що позиція прокуратури, як і всієї правоохоронної системи у цій справі, завуальована і спрямована на знищення та утиски. Мають місце політичні мотивації, позиції ідеологічні переносяться в кримінальну площину", - заявив адвокат.

Як Сталіну відрізали голову (ВІДЕО)

Жовтневий райсуд Запоріжжя призначив наступне засідання на 30 листопада, де підсудним буде надано останнє слово.

Оголошення вироку призначено на 12 грудня.

Нагадаємо, що 17 листопада департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради визнав відновлений пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у скляній вітрині в стіні облкомітету КПУ, елементом декоративного оформлення інтер'єру.

До того громадськість оголосила збір підписів під зверненням до Запорізької влади з проханням демонтувати бюст комуністичного вождя.

Перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.