За відрізану голову Сталіна хочуть дати три роки

Прокуратура зажадала засудити представників організації "Тризуб", які обезголовили запорізький пам'ятник Йосипу Сталіну, на термін від 2 до 3 років умовно.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" після засідання у Жовтневому районному суді.

Дев'ятьох "тризубівців", які обезголовили власність Запорізького обласного комітету КПУ - пам'ятник Сталіну, державне звинувачення зажадало засудити умовно.
   
Держзвинувачення запропонувало суду "визнати винними і засудити Романа Хмару, Василя Абрамова, Олексія зануду, Юрія Пономаренка, Віталія Вішнюка, Пилипа Тарана до 3 років позбавлення волі на випробувальний терміном, а також Анатолія Онуфрійчука, Василя Лабайчука і Едуарда Андрющенко - до 2 років позбавлення волі з випробувальним терміном".

Прокуратура також зажадала "цивільний позов Запорізької обласної організації Компартії України задовольнити частково і стягнути з підсудних 109 тисяч 828 гривень в рахунок відшкодування матеріального збитку".

Сторона захисту заявила, що не згодна з вимогами державного обвинувачення, оскільки вважає, що "звинувачення прокуратури не базується на законі" і "дії підсудних мали ідеологічне значення".

Адвокати зазначили, що "звинувачення вимагає строків навіть для двох підсудних, які не брали безпосередньої участі в спиленяя сталінської голови: один знімав процес на відеокамеру, інший - показав націонал-патріотам місце знаходження пам'ятника".

Як зазначив на судовому засіданні адвокат підсудного Олексія Зануди Володимир Санжаревський, "будь-який вирок суду підсудні будуть оскаржувати в інстанціях аж до Європейського суду, якщо не знайдуть захисту в судах України".

"Я думаю, що позиція прокуратури, як і всієї правоохоронної системи у цій справі, завуальована і спрямована на знищення та утиски. Мають місце політичні мотивації, позиції ідеологічні переносяться в кримінальну площину", - заявив адвокат.

Як Сталіну відрізали голову (ВІДЕО)

Жовтневий райсуд Запоріжжя призначив наступне засідання на 30 листопада, де підсудним буде надано останнє слово.

Оголошення вироку призначено на 12 грудня.

Нагадаємо, що 17 листопада департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради визнав відновлений пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у скляній вітрині в стіні облкомітету КПУ, елементом декоративного оформлення інтер'єру.

До того громадськість оголосила збір підписів під зверненням до Запорізької влади з проханням демонтувати бюст комуністичного вождя.

Перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.