Комуністи обіцяють 7 листопада встановити в Запоріжжі нового Сталіна

Запорiзькi комунiсти 7 листопада мають намiр встановити новий пам'ятник Йосипу Сталiну, а також партизанцi Зої Космодем'янськiй біля обласного комітету Компартії України.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Пiсля терористичного акту, скоєного на територiї Запорiзького обкому партiї, та руйнування пам'ятника Сталiну ветерани оголосили про початок збору коштiв на вiдновлення пам'ятника Йосипу Сталiну, а також герою вiйни - Зої Космодем'янськiй", - сказав секретар Запорiзького обкому КПУ Олександр Зубчевський.

Зубчевський зазначив, що пам'ятники Сталiну і Космодем'янськiй будуть встановлені у скляній вiтринi, спорудженій перед будiвлею обкому КПУ.

"Дату вiдкриття пам'ятника ми обрали невипадково, - додав комуніст. - Саме 7 листопада 1941 року було проведено легендарний парад на Червонiй площi на честь 24-ї рiчницi Великої Жовтневої соцiалiстичної революцiї. Саме цього дня перед учасниками параду виступив Йосип Віссаріонович Сталiн.

Виготовлене з силуміну (сплаву алюмінію з кремієм) погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Про легенди й міфи стосовно "пам'ятника" Сталіну в Запоріжжі читайте на "Історичній Правді".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.