Спецпроект

Азаров відкриє виставку "Голокост від куль"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров візьме участь у відкритті виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру

Про це повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.

Азаров візьме участь в офіційному відкритті виставки, яке відбудеться в четвер, 8 вересня о 12:00 в Українському домі, Хрещатик, 2.

Організатором виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" є Фонд Віктора Пінчука у співпраці з "Меморіал Шоа", організацією "Яхад-Ін Унум" та посольствами Ізраїлю, США, Німеччини та Франції в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

Виставка вперше буде представлена в Україні. Вона створена за матеріалами досліджень римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який особисто вивчав історію Голокосту в Україні. Виставка також містить результати досліджень провідних українських експертів.

Також в рамках заходу отець Дебуа представить свою книгу "Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту", вперше перекладену українською мовою. Ця книга стала лауреатом Національної єврейської книжкової премії у 2008 році.

У події візьмуть участь: отець Патрік Дебуа (Patrick Desbois) барон Ерік де Ротшильд (Eric de Rothschild), президент Меморіалу Шоа, Франція, Прем'єр-міністр України Микола Азаров,
Віктор Пінчук, посли країн Ізраїлю, Франції, Німеччини, США, Великобританії та інших, провідні історики, експерти та інші.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.