Спецпроект

Пам'ятник Третьому Українському фронту розмалювали під комікси (ФОТО)

Невідомий графітчик розмалював пам'ятник Радянській армії в болгарській столиці Софії, перетворивши бійців на персонажів американських коміксів.

Про це повідомляє болгарська інформаційна агенція Standart News.

Невідомий розмалював фарбами одну з двох скульптурних композицій, розташованих в основі монумента, спорудженого в 1954 році на честь 10-ої річниці визволення Болгарії від нацистів.

В результаті радянські солдати і офіцери перетворилися на Джокера з гвинтівкою (герой серії коміксів про Бетмена), Діда Мороза з автоматом ППШ і біноклем, Супермена з пістолетом ТТ, клоуна Рональда Макдональда (символ відомої мережі фаст-фудів) із прапором США в руках, Капітана Америку з кулеметом Дегтярьова і двох розфарбованих артилеристів.

Автор "рімейка" підписав свою роботу болгарською: "В ногу з часом". 

Так було...

 ...і так стало. Фото: dnevnik.bg

Цей пам'ятник, розташований неподалік Софійського університету і парламенту Болгарії, протягом усієї пострадянської історії країни був предметом суперечок.

Монумент являє собою фігуру радянського солдата, який тримає ППШ, з двох сторін біля нього стоять чоловік і жінка - відповідно, болгарські селянка й робітник. Його висота перевищує 30 метрів.

 Загальний вигляд пам'ятника

Новина про розмальований пам'ятник Радянській армії спричинила створення в соціальних мережах Болгарії груп прихильників і противників відновлення монумента, повідомляє BFM.ru.

За даними найбільшого болгарського телеканалу "БТВ", сюжети про подію випустили ЗМІ в США, Канаді, Великобританії та Австралії.

Супермен закликає в атаку

У поліції є фото підозрюваного "у процесі роботи", він оголошений в розшук. Поліція наполягає на максимальній сумі штрафу за подібне порушення - 5 тисяч левів (близько 29 тисяч грн).

 Солдат Третього Українського став Джокером із кривавою посмішкою

Під час Другої світової війни Болгарія була союзником гітлерівської Німеччини. 8 вересня 1944 року війська Третього Українського фронту розпочали наступ на територію країни. При цьому вони не зустріли жодного опору. 9 вересня у Софії відбувся державний переворот - нова влада оголосила війну Третьому рейху.

 Замість радянської червоної зірки з'явилася біла американська

Нагадаємо, що у грудні 2010 року в Києві було осквернено Вічний вогонь на могилі Невідомого солдата. Одну з жінок, які смажили на могилі яєчню, було взято під варту. Могила Невідомого солдата і музей Голодомору - два монументи, які є частиною державного протоколу України.

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.