Спецпроект

Обезголовлювачів Сталіна випустили з-під варти на поруки партії Ющенка

Жовтневий районний суд Запоріжжя випустив з-під арешту членів ВО "Тризуб" на поруки народних депутатів від "Нашої України".

Про це повідомляє УНІАН.

На початку сьогоднішнього суду народний депутат і заступник голови політради "Нашої України" Андрій Парубій передав звернення від свого імені і ще трьох народних депутатів-однопартійців про взяття на поруки усіх ув'язнених "тризубівців".

Депутати зазначили, що в залі присутні двоє підсудних, яких випустили на поруки раніше, і їхня присутність "є підтвердженням того, що вони не будуть уникати слідства".

За словами Парубія, суд взяв до уваги його аргументи та прийняв рішення відпустити підсудних під підписку про невиїзд.

Водночас депутат зауважив, що самі причини затримання і суду у цій справі - надумані: "Замість того, щоб не допустити незаконного встановлення пам'ятника Сталіну, винному в організації геноциду українського народу, та покарати осіб, які незаконно встановили цей пам'ятник, правоохоронні органи заарештували та звинувачують патріотів, які спробували провести демонтаж цього ідола".

Легенди і міфи про Сталіна в Запоріжжі

Нагадаємо, що в березні 2011 року прокуратура Жовтневого району Запоріжжя затвердила обвинувальний висновок у кримінальній справі про умисне пошкодження та знищення майна Запорізького обкому КПУ - погруддя Сталіну - порушеній проти дев'яти осіб і передала справу до суду.

До сьогоднішнього дня семеро обвинувачених залишалися під вартою в Запорізькому слідчому ізоляторі.

Як повідомлялося, 28 грудня 2010 невідомі відрізали голову пам'ятнику Сталіну, встановленому в травні минулого року на території обласного комітету КПУ. У той же день відповідальність за це взяла на себе організація "Тризуб".

Обезголовлення силумінового Сталіна (ВІДЕО)

Кількома днями пізніше невідомі підірвали даний пам'ятник, завдавши значних збитків будівлі обкому КПУ. Відповідальність за знищення пам'ятника взяла на себе невідома організація "Перше січня". Жодних затриманих у цій справі досі немає.

У перші дні 2011 року за підозрою у відрізанні голови погруддю Сталіну міліція затримала 9 осіб, серед яких члени організацій "Тризуб" і "Свобода". Двох із них пізніше відпустили під підписку про невиїзд.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.