Спецпроект

Митники не дали вивезти медалі і монету

Працівники Держмитслужби виявили незаконне вивезення 15 військових нагород та старовинної монети.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби України.

Під час проведення митного контролю рекомендованого листа, відправленого мешканцем Криму за кордон, було виявлено приховану старовинну монету діаметром 21 міліметр.

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст.ст. 341 та 352 Митного кодексу України. Старовинну монету - вилучено.

Хочемо нагадати, що відповідно до положень Конвенції Всесвітнього поштового союзу, зокрема ст. 15 "Відправлення, що не допускаються", забороняється вкладати монети та інші коштовності у відправлення письмової кореспонденції без оголошеної цінності.

Вилучена монета

Того ж дня, ще в двох поштових відправленнях рекомендованих листах, відправлених з України, було виявлено 15 військових нагород, серед яких орден "За мужність", медалі "За отвагу", "За боевые заслуги" та інші.

В цих двох випадках порушення порядку пересилання через митний кордон України предметів у поштових відправленнях задокументовано згідно статті 352 Митного кодексу України.

Орден та медалі вилучено і передано для зберігання на склад митниці до рішення суду.

Вилучені нагороди. Фото Держмитслужби

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.