Спецпроект

У Карпатах автовандали підпалили пам'ятник угорцям

19 лютого близько 3 години ночі було виявлено підпал пам‘ятника-монумента "На честь переходу угорських племен через Карпати".

Пам‘ятник розташований на Верецькому перевалі біля села Верб‘яж Воловецького району, що на Закарпатті.

Як повідомили УНІАН у Департаменті зв'язків з громадськістю МВС України, встановлено, що з місця події, лісовою дорогою виїхав автомобіль марки "Хюндай" та направився до села Нижні ворота.

Правоохоронцями за підозрою у скоєнні злочину було затримані трьох пасажирів автомобіля. Один із затриманих дав свідчення про те, що він та його друзі підпалювали пам‘ятник.

Основна частина меморіалу виготовлена з каменю

Наразі міліцією проводиться додатковий огляд місця події, опитуються свідки. Найближчим часом буде вирішено питання щодо порушення кримінальної справи.

З‘ясовуються всі обставини інциденту.

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».