Спецпроект

СПРАВУ БАНДЕРИ-ГЕРОЯ ЩЕ НЕ ЗАКІНЧЕНО - АДВОКАТ

Адвокат Степана Бандери-молодшого Роман Орєхов каже, що інформація на сайті президента Януковича про скасування рішенням суду указу "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України" - відверта маніпуляція громадською думкою.

Про це інформує "Україна Молода".

"Цей указ, за рішенням Донецького апеляційного адміністративного суду, скасований ще 23 червня 2010 року, - повідомив Орєхов. - Саме з того часу на сайті Верховної Ради цей указ визначений як нечинний. Тому повідомлення прес-служби Президента - звичайнісінька провокація".

Роман Орєхов вважає, що така інформація на офіційному сайті президента з'явилася цілеспрямовано - саме в день розгляду аналогічної справи Шухевича, за аналогічним позовом того ж донецького юриста Володимира Оленцевича.

"Це цілеспрямовано зроблено саме в день розгляду справи Шухевича, - сказав Орєхов. - Просто журналісти не отримали порцію смажених новин, у Шухевича не забрали звання Героя України, тож потрібно було штучно підігріти цю делікатну тему".

Насправді ж у справі Степана Бандери не поставлено крапку, наголошує Орєхов, який представляє інтереси онука Бандери, теж Степана.

На постанову суду апеляційної інстанції подано низку касаційних скарг до Вищого адміністративного суду України. Наступний розгляд справи призначено на 29 березня 2011 року.

Інтерв'ю з росіянином Романом Орєховим, який представляє в українському суді Бандеру, читайте тут

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!