Спецпроект

СПРАВУ БАНДЕРИ-ГЕРОЯ ЩЕ НЕ ЗАКІНЧЕНО - АДВОКАТ

Адвокат Степана Бандери-молодшого Роман Орєхов каже, що інформація на сайті президента Януковича про скасування рішенням суду указу "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України" - відверта маніпуляція громадською думкою.

Про це інформує "Україна Молода".

"Цей указ, за рішенням Донецького апеляційного адміністративного суду, скасований ще 23 червня 2010 року, - повідомив Орєхов. - Саме з того часу на сайті Верховної Ради цей указ визначений як нечинний. Тому повідомлення прес-служби Президента - звичайнісінька провокація".

Роман Орєхов вважає, що така інформація на офіційному сайті президента з'явилася цілеспрямовано - саме в день розгляду аналогічної справи Шухевича, за аналогічним позовом того ж донецького юриста Володимира Оленцевича.

"Це цілеспрямовано зроблено саме в день розгляду справи Шухевича, - сказав Орєхов. - Просто журналісти не отримали порцію смажених новин, у Шухевича не забрали звання Героя України, тож потрібно було штучно підігріти цю делікатну тему".

Насправді ж у справі Степана Бандери не поставлено крапку, наголошує Орєхов, який представляє інтереси онука Бандери, теж Степана.

На постанову суду апеляційної інстанції подано низку касаційних скарг до Вищого адміністративного суду України. Наступний розгляд справи призначено на 29 березня 2011 року.

Інтерв'ю з росіянином Романом Орєховим, який представляє в українському суді Бандеру, читайте тут

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.