АНОНС: Фотовиставка, присвячена 35-ій річниці Народного РУХУ України

9 лютого у Києві відбудеться відкриття фотовиставки, присвяченої 35-ій річниці Народного РУХУ України "РУХ не закінчується".

Про це повідомили організатори виставки.

З вересня 1989 року, коли відбувся перший з'їзд Народного РУХУ, він відіграв одну з ключових ролей у відновленні незалежності України у 1991 році та становленні суверенної української держави.

8–10 вересня 1989 року у Києві відбувся установчий з'їзд, який формалізував створення громадсько-політичної організації "Народний Рух України за перебудову". Учасниками стали 1109 делегатів. На з'їзді ухвалили Статут і Програму Руху, обрали керівні органи. Головою став поет і громадський діяч Іван Драч.

Авторами фото, які представлені на виставці, є видатні українські фотомитці Віктор Марущенко та Валерій Мілосердов. Віктор Марущенко, який був безпосередньо присутній на 1-ому з'їзді Народного РУХу України 8-10 вересня 1989 року, зафіксував історичні події, що стали відправною точкою руху України до незалежності. 

Коли: 9 лютого о 12.00

Де: у приміщенні Народного Руху України та ВГО "Козацька територіальна оборона" у м. Києві за адресою: вул. Б.Хмельницького, 63 (вхід з двору, ліворуч).

 
Демонстрація демократичних сил, Київ, вересень 1990 рік
Фото Валерія Милосердова 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР