АНОНС: Фотовиставка, присвячена 35-ій річниці Народного РУХУ України

9 лютого у Києві відбудеться відкриття фотовиставки, присвяченої 35-ій річниці Народного РУХУ України "РУХ не закінчується".

Про це повідомили організатори виставки.

З вересня 1989 року, коли відбувся перший з'їзд Народного РУХУ, він відіграв одну з ключових ролей у відновленні незалежності України у 1991 році та становленні суверенної української держави.

8–10 вересня 1989 року у Києві відбувся установчий з'їзд, який формалізував створення громадсько-політичної організації "Народний Рух України за перебудову". Учасниками стали 1109 делегатів. На з'їзді ухвалили Статут і Програму Руху, обрали керівні органи. Головою став поет і громадський діяч Іван Драч.

Авторами фото, які представлені на виставці, є видатні українські фотомитці Віктор Марущенко та Валерій Мілосердов. Віктор Марущенко, який був безпосередньо присутній на 1-ому з'їзді Народного РУХу України 8-10 вересня 1989 року, зафіксував історичні події, що стали відправною точкою руху України до незалежності. 

Коли: 9 лютого о 12.00

Де: у приміщенні Народного Руху України та ВГО "Козацька територіальна оборона" у м. Києві за адресою: вул. Б.Хмельницького, 63 (вхід з двору, ліворуч).

 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.