Підпишіть петицію про збереження мозаїки Алли Горської

Фонд Алли Горської та Віктора Зарецького закликає підписати петицію про збереження мозаїки "Вітер" у Києві.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук співачка, художниця, волонтерка Анжеліка Рудницька.

"Мозаїка "Вітер" – єдина монументальна робота Алли Горської в Києві, створена у співпраці з Віктором Зарецьким та Борисом Плаксієм. Вона є важливою частиною культурної спадщини України, яку маємо зберегти спільними зусиллями", - закликала підписати петицію Анжеліка Рудницька.

Автори петиції закликають вжити усі правові, адміністративні, організаційні, технічні та інші заходи, необхідні для збереження мозаїки Алли Горської в Києві на фасаді будівлі ресторану "Вітряк", а також для збереження самої будівлі.

"Для цього прошу укласти відповідні договори із власником будівлі, розмістити на фасаді будівлі таблички із інформацією про правовий статус мозаїки та самої будівлі, відреставрувати мозаїку, вкрити мозаїку бронебійним склом, внести її до мап визначних та культурних об'єктів міста Києва та України, встановити відеоспостереження мозаїки та будівлі ресторану "Вітряк"", - йдеться у тексті петиції.

Мозаїка Алли Горської є останнім вцілілим мозаїчним твори художниці, оскільки інші знищені тоталітарним режимом та російськими загарбниками. Будівля ресторану "Вітряк" має унікальну історію і є важливим і невід'ємним об'єктом історії столиці другої половини ХХ століття.

Підписати можна за посиланням.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.