Підпишіть петицію про збереження мозаїки Алли Горської

Фонд Алли Горської та Віктора Зарецького закликає підписати петицію про збереження мозаїки "Вітер" у Києві.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук співачка, художниця, волонтерка Анжеліка Рудницька.

"Мозаїка "Вітер" – єдина монументальна робота Алли Горської в Києві, створена у співпраці з Віктором Зарецьким та Борисом Плаксієм. Вона є важливою частиною культурної спадщини України, яку маємо зберегти спільними зусиллями", - закликала підписати петицію Анжеліка Рудницька.

Автори петиції закликають вжити усі правові, адміністративні, організаційні, технічні та інші заходи, необхідні для збереження мозаїки Алли Горської в Києві на фасаді будівлі ресторану "Вітряк", а також для збереження самої будівлі.

"Для цього прошу укласти відповідні договори із власником будівлі, розмістити на фасаді будівлі таблички із інформацією про правовий статус мозаїки та самої будівлі, відреставрувати мозаїку, вкрити мозаїку бронебійним склом, внести її до мап визначних та культурних об'єктів міста Києва та України, встановити відеоспостереження мозаїки та будівлі ресторану "Вітряк"", - йдеться у тексті петиції.

Мозаїка Алли Горської є останнім вцілілим мозаїчним твори художниці, оскільки інші знищені тоталітарним режимом та російськими загарбниками. Будівля ресторану "Вітряк" має унікальну історію і є важливим і невід'ємним об'єктом історії столиці другої половини ХХ століття.

Підписати можна за посиланням.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.