Родина Стефана Романіва закликає замість квітів на могилу жертвувати на українські справи

Родина заступника президента Світового конгресу українців Стефана Романіва, який на 68-му році життя відійшов у вічність 26 червня, закликала замість квітів на могилу зробити пожертву на українські справи.

Про це у соцмережах написали рідні Стефана Романіва.

"Немає слів, якими можна описати наше горе! У нас розбите серце! Але нас втішають прекрасні повідомлення підтримки. Було надзвичайно приємно отримувати повідомлення від родини, друзів і багатьох людей, які працювали з ним у багатьох сферах професійного життя та волонтерських організацій як в Австралії, так і поза нею. Це щось надзвичайне. Нас також втішає побачити наскільки життів він вплинув, і як він впливав на зміну світу на краще. Він дійсно залишив свій слід", - йдеться у повідомленні.

Стефан Романів був батьком двох дітей - Петра і Терези та дідусем п'яти онуків. 

"Він був особливою людиною. Наш найкращий друг, наш наставник, наше натхнення. Він був коханням усього життя Анастасії та найкращим чоловіком, якого тільки могла побажати жінка. Як батько він був просто дивовижним. Нічого ніколи не було занадто багато чи занадто важко. Нам неймовірно пощастило називати його своїм татом.

Дорогий Стефане, дорогий Тату - Ти так добре піклувався про нас усіх, а тепер тобі час відпочити і нехай твої батьки Ілько і Марія піклуються про тебе на небі. Ми не можемо передати, як багато ти значив для нас і як сильно будемо сумувати за тобою. Наш Герой! Ми тебе любимо! Вічная Память! Спочивай з миром! Як сказав би Тато: Будьмо! та Go Bombers!", - написали рідні Романа Стефаніва. 

Замість квітів родина Стефана Романіва просить підтримати українські справи і пожертвувати кошти для Ukraine Crisis Appeal, The Preservation Project for St Peter and Paul's Ukrainian Catholic Cathedral та Фонду Оборони України.

Нагадаємо, 26 червня у Варшаві відійшов у вічність Голова ОУН (б) з 2009 по 2022 рік, віце-президент Антиімперського Блоку Народів, заступник Президента Світового Конгресу Українців, голова комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, очільник Союзу Українських Організацій Австралії Стефан Романів "Береза".

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.