У сотні "українців десятиліття" троє істориків - Грицак, Плохій і Ґудзяк

NV назвав 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед.

Про це пише NV.

Із допомогою авторитетних експертів і читачів редакційна рада NV сформувала лістинг співвітчизників, які протягом 10 років відігравали ключову роль в Україні.

У номінації Суспільство до списку увійшли:

Ярослав Грицак, історик та пуб­ліцист, лідер думок, відомий неупередженим поглядом на вітчизняну історію.

Блаженнійший Любомир (Гузар) (1933−2017), був главою Української греко-католицької церкви й моральним авторитетом для багатьох українців

Борис Ґудзяк, президент Українського католицького університету, митрополит Української греко-католицької церкви, має незмінну велику повагу в суспільстві.

З повним переліком "Люди десятиліття" можна ознайомитися на сайті NV.

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР