Співзасновники "Історичної правди" презентують книжку про головну подію історії України

25 грудня у Києві Олександр Зінченко та Вахтанг Кіпіані презентуватимуть книгу "Як українці зруйнували імперію зла"

Про це повідомляє видавництво Vivat.

До річниці розпаду СРСР у видавництві Vivat побачила світ книга історика, публіциста, сценариста Олександра Зінченка "Як українці зруйнували імперію зла". 

Що відбувалося за лаштунками Серпневого путчу, який зробив розпад СРСР швидким і незворотним? Як сталося, що із чотирьох сценаріїв розвитку подій, описаних у прогнозі ЦРУ, українці обрали найрадикальніший — "Розпад"? 

У цій книзі автор поденно відтворює події 1991 року. Наводить ще донедавна секретні архівні документи ЦРУ і КДБ. Уперше зіставляє спогади учасників і свідків здобуття Україною незалежності: політиків, істориків, письменників. І відповідає на запитання, хто насправді зруйнував імперію зла.

"Я питав багатьох батьків нашої незалежності, чи усвідомлювали вони 31 грудня 1990 року, що наступний Новий рік вони святкуватимуть у незалежній Україні. І вони казали, що ні — бо бачили перспективу відновлення незалежності у 5-6 років. Але українці не тільки скористалися вікном можливостей — вони його створили, спровокували ситуацію, коли це стало можливо, готувалися як спільнота. Але і через три десятиліття багато українців не відрефлексували, як саме українці зруйнували імперію зла. Час виправляти це!", — наголошує Олександр Зінченко

Ідея книги виникла під час роботи над документальним проєктом Суспільного Мовлення "Колапс. Як українці зруйнували імперію зла", оскільки весь обсяг зібраного матеріалу неможливо вмістити у фільм.

В оформленні використано фото Олександра Клименка

"Чи варто читати цю книжку? Ні, не варто, а потрібно, конче потрібно, щоб зрозуміти один з переломних моментів у світовій історії та шлях України до себе", - зазначив історик, професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Презентація книжки "Як українці зруйнували імперію зла" відбудеться саме в той день, коли СРСР формально припинив своє існування за участі Олександра Зінченка та Вахтанга Кіпіані - автора книг "Країна жіночого роду" та "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР". 

Коли: 25 грудня, 16:00
Де: Книгарня Vivat (Київ, вул. Велика Васильківська, 101)
 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.