Спецпроект

АНОНС: "Розірвати замкнене коло смерті" до 90-ї роковини Голодомору

21 листопада Київський безпековий форум проведе спеціальну подію "Розірвати замкнене коло смерті", присвячену 90-им роковинам Голодомору-геноциду українського народу.

Про це повідомляє Київський безпековий форум.

У заході візьмуть участь відомі діячі, дипломати, громадські активісти, науковці.

Зокрема, посол США в Україні Бріджит Брінк, Ізраїлю - Міхаель Бродський, Великої Британії - Мартін Гарріс, Німеччини - Мартін Єґер, Голова Київського Безпекового Форуму, Прем'єр-міністр України у 2014-16 роках Арсеній Яценюк, Голова Наглядової Ради Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору Іван Васюник.

Зі спеціальними відеозверненнями до учасників події звернуться Голова Центру громадянських свобод, Нобелівська лауреатка миру 2022 року Олександра Матвійчук і всесвітньовідомий історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер.

У панелі "Геноцид 1932 - 33 років / 2022 – 23 років" візьмуть участь в.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак, Голова Українського Інституту національної пам'яті Антон Дробович, Посол з особливих доручень МЗС України, Агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич, Директор Інституту демографії і соціальних досліджень Національної Академії наук України Елла Лібанова.

Модератором події виступить Директор Київського Безпекового Форуму Данило Лубківський.

Програма заходу за посиланням.

Пряма трансляція розпочнеться 21 листопада, об 11:00, на ресурсах КБФ і наших медіапартнерів:

На Facebook-сторінці Київського Безпекового Форуму.

На YouTube-сторінці Арсенія Яценюка.

Київський Безпековий Форум, заснований фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", – головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.