У Вишгороді знайшли артефакти Київської Русі

Під час Вишгородської археологічної експедиції дослідники виявили металевий ключ і налобну прикрасу для коня. Обидва предмети датуються XII століттям.

Про подію повідомила пресслужба Вишгородського історико-культурного заповідника.

"Наступного дня від початку роботи експедиції вийшли на рівень денної поверхні давньоруської доби. Оконтурено кілька господарських об'єктів XI — XII ст., подальша вибірка яких має надати цікаві результати. Серед нових індивідуальних знахідок — фрагмент кінської налобної прикраси — решми, а також залізний ключ XII ст.", - зазначили у заповіднику.

Раніше під час розкопок вдалося знайти середньовічну поясну накладку іноземного походження.

Вишгородська археологічна експедиція Вишгородського історико-культурного заповідника та Інституту археології НАН України відновила свою роботу кілька років тому. Дослідники розпочали розкопки на ділянці поблизу Музею гончарства ВІКЗ, вивчення якої має доповнити наявні відомості про планувальну структуру та матеріальну культуру княжого Вишгорода.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.