У Луврі покажуть виставку ікон з колекції Музею Ханенків

Виставка "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків" триватиме в Луврі з 14 червня по 6 листопада.

Про це повідомила співробітниця Музею Ханенків Ольга Апенко.

У середині червня в паризькому Луврі відкриється виставка ікон з колекції Музею Ханенків "Біля витоків сакрального образу". Серед експонатів мікромозаїчна ікона Святого Миколая кінця ХІІІ століття, яку подружжя Ханенків придбало під час однієї з мандрівок.

"Проєкт, над яким ми (у режимі повної таємниці) працювали упродовж останніх півроку, нарешті відкривається. З наступного вівторка у залах Лувру презентуватимуться наші енкаустичні ікони з Музей Ханенків. Поряд із ними, вперше в історії цього музею, будуть тексти українською мовою", - зазначила Ольга Апенко.

Також відвідувачі зможуть побачити чотири виняткові ікони, датовані VI — VII ст. Святі Сергій і Вакх, Святий Іоанн Хреститель, Богородиця з Дитям і Святі Платон і Гликерія, які були передані музею в 1941 році.

Співпраця Лувру та Музею Ханенків розпочалася з пропозиції спільної наукової експертизи Синайських ікон (будуть представлені на виставці), які знаходяться в колекції Музею Ханенків у рамках масштабного дослідження Лувру візантійської світової спадщини. А в 2027 році в Луврі заплановано відкриття відділу мистецтва Візантії та християнства на Сході.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.