У Луврі покажуть виставку ікон з колекції Музею Ханенків

Виставка "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків" триватиме в Луврі з 14 червня по 6 листопада.

Про це повідомила співробітниця Музею Ханенків Ольга Апенко.

У середині червня в паризькому Луврі відкриється виставка ікон з колекції Музею Ханенків "Біля витоків сакрального образу". Серед експонатів мікромозаїчна ікона Святого Миколая кінця ХІІІ століття, яку подружжя Ханенків придбало під час однієї з мандрівок.

"Проєкт, над яким ми (у режимі повної таємниці) працювали упродовж останніх півроку, нарешті відкривається. З наступного вівторка у залах Лувру презентуватимуться наші енкаустичні ікони з Музей Ханенків. Поряд із ними, вперше в історії цього музею, будуть тексти українською мовою", - зазначила Ольга Апенко.

Також відвідувачі зможуть побачити чотири виняткові ікони, датовані VI — VII ст. Святі Сергій і Вакх, Святий Іоанн Хреститель, Богородиця з Дитям і Святі Платон і Гликерія, які були передані музею в 1941 році.

Співпраця Лувру та Музею Ханенків розпочалася з пропозиції спільної наукової експертизи Синайських ікон (будуть представлені на виставці), які знаходяться в колекції Музею Ханенків у рамках масштабного дослідження Лувру візантійської світової спадщини. А в 2027 році в Луврі заплановано відкриття відділу мистецтва Візантії та християнства на Сході.

 

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".