АНОНС: Вплив інтелектуалів на українську історію. В’ячеслав Липинський.

Будинок кіно запрошує 26 травня на діалоги з істориком Ігорем Гиричем.

Про це повідомив кінокритик Сергій Тримбач. 

"Вплив інтелектуалів на українську історію. В'ячеслав Липинський" - це друга бесіда історика Ігоря Гирича, який є автором книги "В'ячеслав Липинський: хлібороб і жовнір" (співвідношення демократичного і консервативного в його історіографії).

Діалогічність забезпечують Сергій Тримбач.
"В особі В'ячеслава Липинського українці мають унікальну людину, яка торувала нові шляхи в суспільнознавчій науці, йшла проти загальної громадсько-політичної течії, виголошувала непопулярні думки, діаметрально протилежні загальноприйнятим у громадянстві […] Липинський першим запропонував питання самостійності України вважати альфою і омегою політичної боротьби українців за національне визволення. Лише максимальний постулат - осягти чин здобуття держави [,,,] Половинчасті кроки, поступки, компроміси, запобігання перед ворогом не дадуть результату", - процитував Сергій Тримбач уривок з книги Ігоря Гирича. 

Коли: 26 травня, початок о 17:00.

Де: Будинок кіно, Блакитна вітальня.

Вхід вільний.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."