У базі даних «Український мартиролог XX ст.» доступна інформація про 111 731 репресовану особу

У середині квітня база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 1361 постраждалу особу, у тому числі 65 фотодокументами

Про це повідомляє Державна архівна служба України. 

Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів опрацював інформацію Центрального державного архіву громадських об'єднань та україніки, державних архівів Житомирської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей. 

Відтепер у зазначеній базі даних доступна для широкого кола користувачів інформація про 111 731 репресовану особу.

Ознайомитися з даними можна за посиланнямhttps://archives.gov.ua/um.php

"Український мартиролог ХХ ст." – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім'я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали.

Базу даних "Український мартиролог ХХ ст." презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.