АНОНС: "Мільйон копій з історичного архіву України онлайн"

13 квітня о 13:00 в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться презентація нового цифрового ресурсу Центрального державного історичного архіву України, м. Київ на єдиній платформі «Міжархівний пошуковий портал»

Про це повідомив Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

Міжархівний пошуковий портал створено за ініціативи та підтримки Анатолія Хромова, Голови Державної архівної служби України, ПП "Архівні інформаційні системи" у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об'єднань та україніки, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Державним архівом Львівської області, у майбутньому до нього планується долучення всіх центральних та обласних архівів.

Станом на сьогодні до ресурсу завантажено 318 описів 51 фонду, а також понад 1 млн цифрових копій документів – 7178 архівних справ із 8 архівних фондів, які висвітлюють історію України XVI-ХХ століть, а також містять інформацію генеалогічного характеру. Ресурс буде доступний користувачам у режимі 24/7 із будь-якої частини нашої планети.

Центральний державний історичний архів України, м. Київ є одним із найдавніших і найбагатших в інформаційному вимірі центральним архівом України. У ЦДІАК України зберігаються документи, що висвітлюють історію українських земель періоду їх входження до складу Литви і Польщі (з ХІV до кінця ХVІІІ ст.), Російської імперії (з першої половини ХVIІІ ст. до революції 1917 р.). Важливе місце займають фонди установ Гетьманщини (друга половина ХVІІ ст. - остання чверть ХVІІІ ст.).

У подальшому "Архіум" ЦДІАК України поповнюватиметься цифровими копіями архівних фондів з історії України XVI-ХХ століть і вже за декілька років досягне п'яти мільйонів цифрових копій документів.

Спікери заходу: Анатолій Хромов – Голова Державної архівної служби України, Ярослав Файзулін – директор Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Кирило Віслобоков – директор ПП "Архівні інформаційні системи".

Місце проведення: "Укрінформ", вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, (ст. м. "Театральна"), зала 2.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

 

Теми

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.