Оголошено конкурс для дослідників єврейських цвинтарів

Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ та організація Centropa оголошують конкурс "Місцеві єврейські кладовища як джерело до вивчення локальної історії"

 

Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ та організація Centropa оголошують конкурс "Місцеві єврейські кладовища як джерело до вивчення локальної історії".

Сьогодні в багатьох регіонах України єдиним свідченням єврейської присутності є кладовища. Вони є важливим джерелом для дослідження місцевої єврейської спадщини для науковців в першу чергу. Але можуть стати об'єктом вивчення для молоді. 

За умовами конкурсу учасники для свого проекту можуть обрати одну з двох категорій:
- Короткий відеоролик;
- Онлайн брошура.
Тематика конкурсних робіт довільна, але повинна стосуватись локального єврейського кладовища: наприклад, його історії, сучасному вигляду, викликам сьогодення, біографії відомих осіб, які поховані на кладовищі, особливості надгробного орнаменту і написів (епітафій), тощо.
Більш детальну інформацію та рекомендації щодо конкурсних робіт Ви можете знайти за посиланням.
Посібник з порадами тут.
До участі в конкурсі приймаються роботи від українських навчальних закладів середньої та вищої освіти. Кінцевий термін подання робіт: 25 лютого 2023 р.
Презентація найкращих проєктів та офіційна церемонія нагородження пройде орієнтовно в травні 2023 року. Конкурсні роботи переможців будуть розміщені на освітніх інтернет ресурсах Centropa та ESJF на правах загального доступу.
Email для консультацій: koshelnyk@centropa.org

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.