Оголошено конкурс для дослідників єврейських цвинтарів

Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ та організація Centropa оголошують конкурс "Місцеві єврейські кладовища як джерело до вивчення локальної історії"

 

Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ та організація Centropa оголошують конкурс "Місцеві єврейські кладовища як джерело до вивчення локальної історії".

Сьогодні в багатьох регіонах України єдиним свідченням єврейської присутності є кладовища. Вони є важливим джерелом для дослідження місцевої єврейської спадщини для науковців в першу чергу. Але можуть стати об'єктом вивчення для молоді. 

За умовами конкурсу учасники для свого проекту можуть обрати одну з двох категорій:
- Короткий відеоролик;
- Онлайн брошура.
Тематика конкурсних робіт довільна, але повинна стосуватись локального єврейського кладовища: наприклад, його історії, сучасному вигляду, викликам сьогодення, біографії відомих осіб, які поховані на кладовищі, особливості надгробного орнаменту і написів (епітафій), тощо.
Більш детальну інформацію та рекомендації щодо конкурсних робіт Ви можете знайти за посиланням.
Посібник з порадами тут.
До участі в конкурсі приймаються роботи від українських навчальних закладів середньої та вищої освіти. Кінцевий термін подання робіт: 25 лютого 2023 р.
Презентація найкращих проєктів та офіційна церемонія нагородження пройде орієнтовно в травні 2023 року. Конкурсні роботи переможців будуть розміщені на освітніх інтернет ресурсах Centropa та ESJF на правах загального доступу.
Email для консультацій: koshelnyk@centropa.org

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.