Створено інтернет-портал "Україна та Німеччина у ХХ столітті"

Портал надає широкі орієнтаційні знання, які дозволяють краще зрозуміти історію українсько-німецьких відносин у ХХ столітті

Німецько-українська комісія істориків запустила інтернет-портал "Україна та Німеччина у ХХ столітті".

 

Сайт пропонує інформацію та інтерпретацію історії України та німецько-української історії за п'ятьма тематичними розділами:

  • Перша світова війна та заснування Української Держави
  • Німеччина та Україна у 1920-х -1930-х роках
  • Друга світова війна
  • Холодна війна
  • Німеччина та незалежна Україна

У них ви знайдете статті, написані міжнародними експертами та відредаговані членами Німецько-української комісії істориків, які надають змогу поширити науково обґрунтовані публікації в мережі інтернет. На наступному етапi розвитку порталу, кожна тема буде супроводжуватися інформативними джерелами, починаючи від свідчення очевидців та уривків художніх текстів до офіційних документів, плакатів та фотографій, карикатур, а також аудіо- та аудіо-візуальних матеріалів.

Фахові тексти доступні німецькою та українською мовами. Створення цього порталу Німецько-українською комісією істориків є кроком до конкретної мети – популяризації та поширення знань з німецької та української історії за межами наукових кіл в обох країнах.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.