Створено інтернет-портал "Україна та Німеччина у ХХ столітті"

Портал надає широкі орієнтаційні знання, які дозволяють краще зрозуміти історію українсько-німецьких відносин у ХХ столітті

Німецько-українська комісія істориків запустила інтернет-портал "Україна та Німеччина у ХХ столітті".

 

Сайт пропонує інформацію та інтерпретацію історії України та німецько-української історії за п'ятьма тематичними розділами:

  • Перша світова війна та заснування Української Держави
  • Німеччина та Україна у 1920-х -1930-х роках
  • Друга світова війна
  • Холодна війна
  • Німеччина та незалежна Україна

У них ви знайдете статті, написані міжнародними експертами та відредаговані членами Німецько-української комісії істориків, які надають змогу поширити науково обґрунтовані публікації в мережі інтернет. На наступному етапi розвитку порталу, кожна тема буде супроводжуватися інформативними джерелами, починаючи від свідчення очевидців та уривків художніх текстів до офіційних документів, плакатів та фотографій, карикатур, а також аудіо- та аудіо-візуальних матеріалів.

Фахові тексти доступні німецькою та українською мовами. Створення цього порталу Німецько-українською комісією істориків є кроком до конкретної мети – популяризації та поширення знань з німецької та української історії за межами наукових кіл в обох країнах.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.