Місто Володимир позбулося приставки "-Волинський"

Верховна рада України проголосувала за перейменування старовинного українського міста

Народний депутат Володимир В'ятрович повідомив, що парламент проголосував за перейменування імста Володимир-Волинський на Володимир.

 

Таким чином, старовинне українське місто, засноване ще наприкінці Х століття князем Володимиром Великим повернулось до своєї первинної назви. Приставка "-Волинський" появилась у назві міста за часів Російської імперії задля розрізнення з Владіміром-на-Клязьмі. 

У міжвоєнний період польська влада використовувала назву Włodzimierz. З приєднанням до СРСР місто знову отримало імперську росієцентричну назву.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР