До 30-ї річниці Незалежності Укрпошта та Нацбанк випустили пам’ятну продукцію

Укрпошта ввела в обіг поштову марку та поштовий блок із зображенням Монумента Незалежності. Йдеться про 52-метрову колону зі статуєю Берегині-Оранти, яка тримає в руках калинову гілку.

Про це повідомляє Локальні історія.

 

До поштового блоку та марки в обіг випустили і конверти "Перший день" та сувенірний буклет. На конверті до блоку надрукували перший куплет Державного Гімну України.

Поштовий блок та марку уже ввели в обіг. Тираж марки становить – 150 тисяч примірників, а блоку – 25 тисяч.

В Укрпошті зазначають, що філателісти також можуть придбати сувенірний буклет, до якого, крім поштового блоку та марки "Монумент Незалежності (2001), Київ" увійшла й пам'ятна монета Національного Банку України "До 30-річчя незалежності України", яку ввели в обіг напередодні.

Окрім того, у Нацбанку анонсували, що 20 серпня вводять в обіг дві пам'ятні банкноти номіналами 100 та 500 гривень, присвячені 30-річчю Незалежності України.

"Пам'ятні банкноти відтворюють дизайн банкнот номіналом 100 та 500 гривень і водночас мають важливу відмінність – на їхньому лицьовому боці нанесена айдентика (символіка) до святкування 30-тої річниці Незалежності України", – розповіли в НБУ.

 

У регуляторі зазначають, що святкова айдентика "30 років Незалежності України" поступово змінює колір від зміни кута нахилу купюри.

Ціна пам'ятної банкноти номіналом у 100 гривень становить 114 гривень. Банкнота у 500 гривень коштує 512 гривень.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.