АНОНС: Презентація монографії Наталі Тихолоз "Петро Франко. Формула долі"

У Львові презентуємо монографію франкознавиці, к.ф.н. Наталі Тихолоз "Петро Франко: Формула долі. (Життєпис на тлі доби)".

Про це повідомляє "Дім Франка".

 

Життєпис Петра Франка – харизматичної постаті, третього сина Івана Франка і Ольги з Хоружинських – ребус із багатьма невідомими. Формула його долі складна і багаторівнева.

Інженер, учений-хімік, спортовець, пластун, січовий стрілець і сотник УГА, авіатор, видавець, мандрівник, письменник, педагог, винахідник, депутат, декан, директор музею… Ким він тільки не був за своє передчасно обірване життя!

Про його шлях до себе, до людей та до світу, про його життєву філософію, повну таємниць долю і творчі осяги – у науковій біографії авторства Наталі Тихолоз, заснованій на історичних фактах та архівних документах й ілюстрованій меморіальними світлинами.

Книга щедро ілюстрована меморіальними світлинами і документами, стане у нагоді всім, хто цікавиться постаттю Петра Франка та непростими сторінками історії України.


Час: 28 червня, понеділок, 16:00


Місце: Дім Франка, вул. Івана Франка, 152, Галявина Лиса Микити, м. Львів


Читайте також:

"Расстрелян за националистическую деятельность…": таємниця смерті Петра Франка

Січовики проти більшовиків. Петро Франко у боротьбі за Велику Україну

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.