У доісторичний Бразилії жив невеличкий динозавр, схожий на райську пташку

У Бразилії знайшли скам’янілі залишки незвичного динозавра — він був розміром з курку, мав вражаючу гриву та довгі й жорсткі відростки на плечах, схожі на стрічки. Це перші залишки динозавра з ознаками пір’я, знайдені у Південній Америці.

Про це розповідає CNN.

 

Скам'янілості бразильського опереного динозавра знайшли робітники у вапняковому кар'єрі. Тварина, що жила близько 110 мільйонів років тому, напрочуд добре збереглася — відбитки свідчать про те, що вона мала довгу й густу гриву, що спадала зі спини.

Лапи динозавра були вкриті подобою хутра аж до самих пальців, а грива ворушилася внаслідок напруження м'язів, як шпичаки в дикобраза. Вид назвали Ubirajara jubatus, де ubirajara — "володар списа" мовою корінної народності тупі, а jubatus — "грива" латиною.

Дослідники, які вивчали залишки, припускають, що оперення та характерні відростки на плечах виконували демонстративні функції під час складних шлюбних ігор цього різновиду динозаврів.

Схожі відростки мали деякі птахоподібні динозаври, проте у них "стрічки" росли з хвоста. На сьогоднішній день є небагато птахів з такими оздобами на плечах — зокрема, деякі представники родини райських птахів.

Дослідники не можуть достовірно реконструювати стать динозавра, але з огляду на статевий диморфізм птахів припускають, що це був молодий самець, а в дорослих представників його виду окраси були б виражені ще складніше та яскравіше.

Динозаври, ймовірно, мали яскраве забарвлення та практикували складні "танці" перед спарюванням, під час яких демонстрували свою гриву та відростки з плечей.

Палеонтологи зазначають, що багато видів динозаврів мали пір'я або інші схожі на них структури, але більшість залишків оперених динозаврів досі знаходили в Німеччині та Китаї.

Якщо висновки про опереність динозавра підтвердяться, знахідка стане гучним відкриттям, оскільки це буде не лише перший оперений динозавр з півдня, але й найбільш ранній динозавр, що має настільки дивовижний вигляд.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.