Історико-культурний заповідник у Дубно нагородить авторів фото історичних памяток

Державний історико-культурний заповідник міста Дубно оголошує спеціальну номінацію від проєкту «Via Regia Ukraine» у рамках фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»

У спеціальній номінації від проєкту "Via Regia Ukraine" автоматично візьмуть участь подані на конкурс світлини всіх пам'яток одинадцяти міст п'яти областей України, через які, власне, і пролягає Via Regia — Королівський шлях — в Україні, а саме: Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

"Королівський шлях" (лат. Via Regia) — це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв'язку між Східною і Західною Європою, довжина якого становить 4500 км. Йому вже понад 2000 років і ним поєднано 8 європейських держав. У 2005 році шлях був відзначений як "Великий культурний шлях Ради Європи". Проєкт "Via Regia Ukraine" реалізується Державним історико-культурним заповідником міста Дубно командою у складі керівника установи Леоніда Кічатого, заввідділу туризму Миколи Мандзюка, провідного спеціаліста Андрія Герасимчука.

У планах також місячник із написання та поліпшення статей у Вікіпедії українською про найвизначніші пам'ятки серед міст Королівського шляху. Можливо, він також включатиме створення матеріалів про матеріальну культурну спадщину України іншими мовами".

Спеціальне журі визначить три переможні світлини у цій номінації, а також відзначить авторів найкращих фото з кожного міста. Також будуть відзначені найактивніші учасники. Переможців очікуватимуть дипломи та призи від проєкту "Via Regia Ukraine".

Сторінка спецномінації у Вікіпедії: http://viaregia.wlm.photo.

 

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.