Канадські вчені зʼясували, що динозаври теж могли захворіти на рак

Вчені Університету Макмастера в Канаді виявили, що динозаври могли страждати від остеосаркоми або раку кісток, який вражає людей і сьогодні.

Про це пише The Бабель із посиланням на CNN.

 
Центрозавр

У 1989 році в Канаді археологи виявили кістку гомілки або малогомілкову кістку рогатого динозавра під назвою центрозавр, який жив близько 76 мільйонів років тому. Спочатку вважалося, що кістка ящера спотворена через перелом.

Однак більш детальний аналіз з використанням сучасних медичних методів показав, що це був рак кісток. Цю хворобу сьогодні діагностують і у людей, яким найчастіше від 10 до 30 років.

Щоб підтвердити діагноз, команда дослідників порівняла скамʼянілість зі здоровою малогомілковою кісткою динозавра того ж виду, а також з малогомілковою кісткою чоловіка 19 років, у якого діагностували остеосаркому.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.