Чи можна в Україні випускати «Советское» шампанське? Верховний суд поставив крапку

Міністерство юстиції виграло судову справу у Харківського заводу шампанських вин.

Верховний суд постановив припинити діяльність державного підприємства "Харківський завод шампанських вин" в частині використання найменування символіки комуністичного тоталітарного режиму під час використання та поширення продукції "Советское". Про це повідомляє "Главком" з посиланням на відомості судового реєстру.

 

З позовом до суду звернулося міністерство юстиції, яке отримало сигнал від мешканця Полтавщини, який 19 квітня 2016 року придбав у місцевому магазині винний напій ігристе біле "Радянське" ("Советское").

Після чого Комісія з питань дотримання закону про декомунізацію склала правовий висновок "Про невідповідність діяльності ДП "Харківський завод шаманських вин" Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Так, використання слова "радянський" (рос, "советский") у найменуваннях юридичних осіб, ЗМІ, політичних партіях та інших об`єднань громадян, відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", є використанням у назві символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Аналогічну позицію щодо вживання слова "советский" висловив Український інститут національної пам`яті.

Верховний суд з'ясував, що харківський завод є власником трьох свідоцтв, в яких наявне слово "советский": свідоцтво №62637 "Советское Шампанское напівсолодке", свідоцтво № 110435 "Советское Игристое", свідоцтво № 168438 "Советское Шампанское".

"Вищезазначене свідчить про можливість відповідача у будь-який час користуватися правами, якими він наділений, відповідно до положень Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", як власник вказаних свідоцтв, порушуючи при цьому встановлену Законом № 317- VIII заборону на виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму", - вважає Верховний суд.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.