Дуда не полемізуватиме з Путіним про історію в Освенцимі

Президент Польщі Анджей Дуда під час свого виступу з нагоди 75-річчя визволення концтабору Аушвіц не полемізуватиме з президентом Росії Володимиром Путіним щодо питань Другої світової війни.

Про це в ефірі Польського радіо заявив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає Укрінформ.

 
Анджей Дуда

"В Освенцимі президент виголосить промову, яка стосується пам'яті і поваги до тих, хто визволяв Аушвіц-Біркенау і, насамперед, жертв цієї злочинної системи, яку на польських землях організував Третій Райх.

У зв'язку з цим, це не буде виступ, в якому буде полеміка з президентом Путіним, а виступ пам'яті і поваги", - зазначив Щерський.

Тема історичного минулого, як підкреслив міністр, не повинна використовуватися для політичної боротьби, як це робить Путін.

"Не думаю, що ми відповідатимемо на російські провокації, щоб це якимось чином зачіпало пам'ять тих, про кого ми говоримо",- констатував Щерський.


Нагадуємо, що Дуда не поїде до Єрусалима 23 січня на 75-у річницю визволення концтабору в Освенцимі у зв'язку з відсутністю можливості виступу під час цього заходу поряд із лідерами Німеччини, Франції та Росії. Крім того, у Варшаві заявляли, що таким чином президент Польщі не матиме в Ізраїлі можливості відповісти на чергові звинувачення на адресу Польщі з боку президента Росії.

Як відомо, наприкінці грудня Путін під час публічних заходів декілька разів заявив, що Польща сама була агресором перед Другою світовою війною, СРСР не окуповував Польщу, а серед її чиновників були відверті антисеміти. Варшава викликала на розмову посла РФ у Польщі Андрєєва, а глава польського уряду Матеуш Моравецький виступив із заявою, в якій засудив останні заяви Путіна.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.