Бізнесмен намагався ввезти в Україну японський антикваріат вартістю $300 тисяч. ФОТО

Великий вантаж японських старожитностей був вилучений в іноземця під час спроби ввезти його в Україну

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Іноземний бізнесмен планував тренуватися на справжніх самурайських мечах та проводити чайні церемонії за всіма канонами. Принаймні так виходить з його митної декларації", - зазначають у відомстві.

 

Чоловік хотів незаконно ввезти в Україну три контейнери з японськими артефактами ХVIII-XIX століття. Аби приховати контрабанду, він задекларував старожитності як побутові товари та спортивний інвентар.

 

Махінації комерсанта розкрилися під час огляду вантажу на посту "Східний" Київської міської митниці ДФС. Замість спортивного спорядження у контейнерах були антикварні предмети інтер'єру у східному стилі: старовинна холодна зброя, предмети побуту, меблі.

 

Усі предмети вилучено та передано для проведення подальших експертиз.

 

"За фактом контрабанди культурних цінностей слідчі органів безпеки розпочали кримінальне провадження. Зловмиснику загрожує до 12 років із конфіскацією", - додають у СБУ.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.