ЮНЕСКО готова відновити знищений вогнем японський замок

В Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки і культури готові підтримати реконструкцію замку Сюрідзьо в японській префектурі Окінава, що був знищений вогнем в ніч на 31 жовтня.

Про це директорка Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Парижі Мехтільд Рьосслер заявила в інтерв'ю японській телекомпанії NHK.

Рьосслер підкреслила, що замок Сюрідзьо є символом для Японії та для людей Окінави, і висловила співчуття.

 
kyodonews

За словами директорки, вона готова направити групу експертів, якщо японський уряд зробить запит. Вона вказала поточну реконструкцію пам'ятки в Уганді після пожежі в 2010 році, як приклад подібної роботи.

Рьосслер додала, що зв'язалася з японськими властями і очікує, що чиновники ЮНЕСКО зустрінуться з ними на наступному тижні.

Представниця ЮНЕСКО також наголосила, що пожежа не вплине на перебування Сюрідзьо у списку світової спадщини.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.